Éčka Zoznam niektorých aditív (éčok) Tabuľka Dôsledky Scroll to videos

Od doby, keď sa začali potraviny "vyrábať" priemyselne, sa začali masívne používať chemické aditíva. Rôzne farbivá, dochucovadlá, prípravky zabezpečujúce vyššiu trvanlivosť a podobne. To všetko bolo a je spôsobené len jedným významným dôvodom - FINANČNÝ PROFIT!

Spotrebiteľ je práve aditívami postavený do úlohy "závisláka". Je vyslovene závislý na chutiach, farbe a vôni chemicky upravených potravín.

Niet sa čo čudovať, že potom, keď im niekto povie akú fantastickú chuť má ovocie a zelenina, tak tomu neveria, pretože im príde chuťovo fádna. 

Chuťové receptory ľudí konzumujúcich chemicky "dolaďované" potraviny, sú zahltené výraznými chuťami a nie sú schopné si vychutnať prirodzenú vynikajúcu chuť potravín ktoré nám dáva samotná príroda. To isté sa deje so senzormi čuchu atď.

V dokumente, ktorý nájdete nižšie sa dozviete, akou látkou je napríklad "Aspartam". Akú vývojovú cestu absolvoval, kým ho schválili pre použitie v potravinách. Z pohľadu "normálneho" človeka, by si ľudia, ktorí sa pričinili o to aby sa táto látka objavila v potravinách zaslúžili byť súdený za zločiny proti ľudskosti. To, že sa tak nestalo a pravdepodobne nestane, svedčí o tom, v akom a kým riadenom svete vôbec žijeme.

Je preto nesmierne dôležité sa veľmi rýchlo starať o to, čo vložíme do úst. Každá jedna bunka nášho organizmu sa skladá výlučne z toho, čo sme zjedli!

Aj preto platí staré známe: SME TO ČO JEME!!!

RF

 

 

Kontroverzní éčka

V tomto Dokumente spracovanom a vysielanom Českou televíziou sa dozviete len špičku ľadovca z oblasti chemických aditív a chemického upravovania potravín. Prajeme Vám, nech Vás to podnieti sa viac starať o to, čo skonzumujete vy a Vaši blízky.

Späť hore