Dr. Campbell Dr. Esselstyn Radšej vidličky ako nože Scroll to videos

Jedlo!

Je ťažiskom našich životov a tradíc. Každá špeciálna príležitosť (oslavy, výročia atď...) zahŕňa hodovanie a kopce jedla. Mohly by ale niektoré z týchto jedál, vrátane tých, o ktorých si myslíme, že sú prospešné pre naše zdravie, byť hlavnou príčinou našich najzávažnejších zdravotných problémov?

Čelíme skutočnej enormnej zdravotne kríze!

A platíme za to najvyššiu cenu:

- Rokmi bolestí 

- Stratou schopnosti normálneho fungovania

- neschopnosťou sa začleniť do spoločnosti

- psychyckými problémami

- predčasnou smrťou

 

Tento film vám môže zachrániť život. Čo sa s nami stalo? Napriek najpokročilejšej medicínskej technológii sme chorľavejší ako doposiaľ. Prípady cukrovky raketovo rastú, najmä medzi našou mladšou populáciou. Polovica z nás berie nejaký predpísaný liek a najzávažnejšie lekárske operácie sa stali bežnou praxou. Srdcové ochorenia, rakovina a mŕtvica sú tri hlavné príčiny úmrtí, hoci každý rok vynakladáme miliardy eur na boj s týmito chorobami. Mnoho ľudí trpí ďalšími degeneratívnymi ochoreniami. Mohlo by existovať jedno riešenie na všetky tieto problémy? Riešenie tak obsiahle a zároveň tak jednoduché, že je záhadou, prečo ho viac z nás neberie vážne?

Najtragickejšie na tom celom je, že ľudia, ktorí sú zodpovedný za chod systému o tom vedia a úmyselne, z dôvodu profitability, s tým nič nerobia. V masovokomunikačných prostriedkoch sa veselo propagujú produkty, ktroré nám preukázateľne škodia, oficiálne miesta, ako napríklad ministerstvá, podporujú tie segmenty potravinového byznisu, ktoré nás pomaly zabíjajú.

Dokumentárny film popisuje výskumnú prácu doktorov Colina Campbella a Caldwell Esselstyna. Doktor Colin Campbell je nutričným vedcom na Cornellovej univerzite a doktor Esselstyn špičkovým chirurgom a šéfom centra pre liečbu rakoviny prsníka na svetoznámej Clevelandskej klinike. Obaja nezávisle na sebe a za použitia iných výskumov dospeli k rovnakému záveru: živočíšne potraviny sú zlé pre naše zdravie a ich vylúčením z nášho jedálneho lístka môžeme nielen zastaviť, ale aj uzdraviť tie najzávažnejšie západné choroby.

Sme vďačný za to, že vám takýto dokument vieme priniesť. V každom prípade vám zmení život.

Po zhliadnutí tohoto dokumentu sa ľudia delia na dva tábory:

- na tých, ktorí zmenia svoj život

- a tých, ktorí si budú ďalej škodiť (akurát, že už to robia vedome)

 
Zaujímavosti: Časopis Variety o filme napísal, že je presvedčivý, radikálny a výbušný. Známy filmový recenzent Roger Ebert povedal, že ho film presvedčil, a spevák Ozzy Osbourne po jeho zhliadnutí prestal jesť mäso.

 

RF

 

V spodnej časti, pod textom nájdete Čínsku štúdiu Dr. T.C.Campbella v PDF formáte na stiahnutie.

Čínska štúdia je správou o priekopníckej výskumnej práci, ktorá dáva dlho hľadané odpovede lekárom, vedcom a širokej verejnosti majúci záujem o zdravie, založená na usilovnom mnohoročnom skúmaní, objavuje prekvapivé odpovede na najdôležitejšie otázky našej doby týkajúce sa zdravia:

- Čo naozaj spôsobuje rakovinu?

- Ako môžeme predĺžiť naše životy?

- Čo zvráti epidémii obezity?

Čínska štúdie sa rýchlo vzdáva módnych diét, spolieha na pevný a presvedčivý dôkaz;
jasne a krásne napísaná jednou zo svetovo najrešpektovanejších autorít na výživu predstavuje dôležitý zlom v našom chápaní zdravia.

Neal Barnard, M.D.,
prezident Lekárske komisie pre zodpovednú medicínu

 

Čínska štúdia Dr. T.C.Campbella v PDF

 

Radšej vidličky ako nože

Späť hore