Potraviny a.s. Pozitívny vývoj? Za akú cenu? Akú mňamku pre nás vyrábajú? Scroll to videos

Vo filme odhaľuje režisér Robert Kenner praktiky potravinárskeho priemyslu a ukazuje niektoré fakty o priemyselnej výrobe potravín, ktorá bola doteraz konzumentom s tichým súhlasom vládnych ministerstiev utajovaná. Dokument ukazuje, ako hŕstka korporácií kontroluje dodávky potravín a veľmi často stavia vlastný zisk pred zdravie spotrebiteľov, živobytie farmárov, bezpečnosť poľnohospodárskych pracovníkov a ochranu prírody. Presvedčivý, depresívny pohľad na velkopodnikanie vo výrobe potravín nielen popisuje ich nechutnú cestu z polí a stajní k spotrebiteľovi, ale zároveň skúma ekonomický reťazec, v ktorom následky zdanlivo lacného jedla, kedy hamburger stojí menej než brokolica, nesiú celý zdravotný a sociálny systém. Obsahuje rad rozhovorov s odborníkmi na slovo vzatými.

Spôsob, akým sa stravujeme , sa za posledných 50 rokov zmenil viac, ako za predchádzajúcich 10 000 rokov. Ale znázornenia využívané k predaju potravín zobrazujú stále tú istú predstavu agrárneho sveta. Prídete do supermarketu a vidíte fotky usmievavých farmárov, laťkový plot, silo, statok z 30. rokov a zelenú trávu. Stále dookola táto idylická fantázia, ktorá nemá s realitou absolútne nič spoločné. Malo by to spadať pod zákony pojednávajúce o klamlivej reklame, alebo o zavádzaní spotrebiteľa. Prečo to nikto nerieši?

 

V modernom supermarkete je v priemere 40 000 výrobkov. V supermarkete neexistujú ročné obdobia. Paradajky tu máte celý rok, vypestované na druhej strane sveta, zbierané zelené a dozrievajúce v etyléne. Hoci to vyzerá ako paradajka, je to paradajka iba teoreticky. Je to idea paradajky. Mäso a hydina v oddelení mäsa už neobsahuje žiadne kosti. 

 

Už aj na Slovensku sa začalo s pestovaním rajčín (aspoň o tých viem) v špeciálnych vykurovaných sklenníkoch na sadeniciach ktoré nie sú zasadené v pôde ale v špeciálnom substráte. Umelo hnojené chemickými hnojivami. Jediný cieľ - celoročný čo najväčší výnos. So skutočnou rajčinou to už moc spoločné nemá.

 

Je tu úmyselný predel, opona, ktorá visí medzi nami a miestom, odkiaľ pochádza naše jedlo. Priemysel nechce, aby ste poznali pravdu o tom, čo jete, pretože keby ste to vedeli, pravdepodobne by ste to jesť nechceli. Keď sledujete reťazec potravín späť od tých balíčkov mäsa vo fóliách, zistíte, že skutočnosť je iná. Skutočnosťou je továreň. Nie je to farma. Je to továreň. Mäso je spracovávané spoločnosťami, ktoré majú len veľmi málo spoločného s rančom a farmármi. Naše jedlo pochádza z obludných montážnych liniek, kde sa hrubo zaobchádza ako so zvieratami, tak s pracovníkmi. A potraviny sa tak stali oveľa nebezpečnejšími; vďaka metódam, ktoré sú nám úmyselne zamlčované. Máte malú skupinu nadnárodných spoločností, ktoré ovládajú celý potravinový systém. Od semienka po supermarket - získavajú vládu nad potravinami. Nie je to len o tom, čo jeme. Je to o tom, čo smieme hovoriť, čo smieme vedieť. V stávke nie je len naše zdravie. Spoločnosti nechcú, aby farmári hovorili. Nechcú, aby sa o tom hovorilo. 

 

Keby sa o tom malo začať hovoriť, museli by sa zákonite otvoriť mimo iné takéto otázky:

- Ako chováme zvieratá?

- Ako pestujeme osivá a krmivá?

- Čím hnojíme pôdu?

- Čo pôda obsahuje?

- Čo obsahuje voda, ktorou napájame zvieratá a polievame polia?

- Koľko liekov, akých a za akým účelom dávame zvieratám?

- Aké chemikálie používame pri skladovaní krmív?

- Prečo nastriekavame mäso?

- Prečo používame chemické aditíva?

atď…atď…atď…

 

Nepripadá vám, že to čo sa okolo nás deje je len honba za ziskom na úkor nášho zdravia a života?

Nepríde vám to ako zločin proti ľudskosti?

 

 

Potraviny a.s.

Je tu úmyselný predel, opona, ktorá visí medzi nami a miestom, odkiaľ pochádza naše jedlo. Priemysel nechce, aby ste poznali pravdu o tom, čo jete, pretože keby ste to vedeli, pravdepodobne by ste to jesť nechceli.

Späť hore