Virus rakoviny Rakovinová bunka

Publikované worldwithoutcancer.org.uk (v preklade: svetbezrakoviny.org.uk)

 

Adresa na vydavateľstvo pre príp. otázky: Worldwithoutcancer.org.uk, PO Box 2038, Leigh-on-Sea, SS9 2ZB

 

PREDHOVOR

Podľa Americkej spoločnosti pre rakovinu (the American Cancer Society) tento rok zomrie na rakovinu 550 000 Američanov. U jedného z troch sa objaví rakovina v priebehu ich života. To je 88 miliónov ľudí len v Spojených štátoch.

To, čo budete na nasledujúcich stránkach čítať, nenesie súhlas výkonnej (organizovanej/ortodoxnej) medicíny (zdravotníctvom). The Food and Drug Administration (v skratke FDA, a ďalej len FDA; v preklade Úrad pre kontrolu potravín a liečív), the American Cancer Society (Americká spočnosť pre rakovinu) a Americká lekárska asociácia to nazvali/označili ako „podvod“ a „šarlatánstvo“. V podstate FDA a ďalšie vládne organizácie použili a používajú každý prostriedok, ktorý majú k dispozícii na to, aby boli tieto fakty zverejnené. Väznili občanov za organizovanie verejných stretnutí za účelom oboznamovania verejnosti s ich nevyvrátiteľným názorom v tejto veci. Skonfiškovali knihy a filmy. Dokonca súdne stíhajú lekárov, ktorí podporovali tieto teórie v úsilí zachrániť životy ich pacientov.

Dôvodom tejto publikácie/brožúry je ukázať, že táto ľudská tragédia môže byť úplne zastavená a to na základe existujúcich vedeckých znalostí. Informácie, ktoré budete čítať v tejto brožúre, Vás privedú k dôkazom, že rakovina je podobné ochorenie nedostatku výživy, ako napr. skorbut (choroba z nedostatku vitamínu C) alebo pelarga (choroba z nedostatku vitamínu P).

Rakovina nevzniká vďaka baktériám, vírusom či záhadnými toxínmi ale absenciou substancie, ktorú moderný človek vyňal zo svojej stravy. Táto substancia je vitamín B17, tiež známy ako Amygdalin alebo Laetril. Ak je táto analýza správna, tak potom liek a prevencia proti rakovine môže byť zrealizovaná jednoducho. Všetko čo potrebujeme urobiť je preanalyzovať naše stravovanie a začať sa stravovať zdravo. Zvyšujúci počet doktorov na celom svete teraz testuje a dokazuje na svojich klinikách, že vitamínový koncept rakoviny je pravda.

Ako zistíte na nasledujúcich stránkach, existuje množstvo dôkazov potvrdzujúcich, že rakovina vzniká na báze nedostatočnej výživy. Tento koncept neschvaľuje konvenčná/ortodoxná medicína. Jednako však, dôkazy sú tu také jasné, že dávajú celkovú odpoveď na záhadu rakoviny.

ÚVOD

V priebehu roku 1950 po niekoľkých rokoch výskumu, oddaný biochemik Dr. Ernest T. Krebs, ml., izoloval nový vitamin, ktorý označil číslom B17 a pomenoval ho 'Laetrile'. Ako roky plynuly, tisíce ľudí začalo byť presvedčených, že Krebs konečne objavil úplnú kontrolu nad všetkými rakovinami a toto presvedčenie dnes zdieľa oveľa viac ľudí. V roku 1950 Ernest Krebs mohol mať len malú predstavu o tom, do akého osieho hniezda ide pichnúť. Keďže farmaceutické nadnárodné spoločnosti nemohli patentovať alebo si nárokovať výhradné právo na tento vitamín, spustili proti B17 propagačný útok nevídanej krutosti, napriek faktu, že konkrétne dôkazy jeho účinku zvládnutia všetkých foriem rakoviny nás obklopujú v drvivom množstve. Prečo ortodoxná medicína spustila vojnu proti bezliekovému prístupu? G. Edward Griffin, autor knihy Svet bez rakoviny tvrdí, že odpoveď nenájdeme vo vede, ale v politike a je založená na skrytých ekonomických a mocenských záujmoch tých, ktorí dominujú zdravotníckym inštitúciám.

Každoročne tisícky Američanov odchádzajú do Mexika, aby podstúpili terapiu vitamínom B17 (Laetril). Robia to, pretože to bolo obmedzené/zastavené v USA. Väčšine týchto pacientov bolo povedané, že ich rakovina je v konečnom štádiu a zostáva im len niekoľko mesiacov života. Napriek tomu, neuveriteľné percento z nich sa zotavilo a vedie normálny život. FDA, AMA, American Cancer Society, a centrá výskumu rakoviny naďalej prehlasujú, že Laetril je podvod a šarlatánstvo. O zotavených pacientoch hovoria, že ich choroba spontánne ustúpila, alebo že vôbec rakovinu nemali. Ak akýkoľvek z týchto pacientov po Laetrile zomrie, hovorcovia ortodoxnej medicíny rýchlo vyhlasujú: "Vidíte? Laetril nefunguje!" Zatiaľ však státisíce pacientov zomrie každoročne po operácii, ožarovaní, alebo chemoterapii, tieto liečebné postupy sú naďalej propagované ako "bezpečné a účinné".

V USA sa spoločnosť FDA pokúša už 18 rokov využiť striktné nariadenie, nie zákon, na zakázanie vitamínu B17. Liečba vitamínom B17, alebo Laetrilom sa používa len v niekoľkých nemocniciach v Mexiku, ktoré liečia rakovinu výživou. Tieto nemocnice dosahujú takmer 100% zotavenie  v nedotknutých prípadoch rakoviny (lokalizované tumory/rakoviny, ktoré ešte neboli zasiahnuté ožarovaním, otrávené chemoterapiou alebo do nich nebolo chirurgicky zasahované). Väčšina z pacientov liečená Laetrilom má pozitívne reakcie počínajúc nárastom pocitu duševnej pohody a dokonca optimistickejšieho pohľadu na život, ako aj zreteľné reakcie ako zvýšená chuť do jedla, nárast hmotnosti a často obnovenie prirodzenej farby, zníženie alebo odstránenie bolestí spojených s rakovinou a pachu spôsobeného rakovinou.  V tisíckach prípadoch sa potvrdila úplná regresia všetkých symptómov rakoviny.

Vitamín B17, všeobecne známy ako  "Amygdalin”, alebo "Laetril", je prirodzená látka, ktorá sa nachádza v rôznych druhoch rastlinstva. Najväčšia koncentrácia je v semenách kvitnúceho ovocia ako sú jadrá marhúľ a iných horkých orieškov/jadier. Existuje veľa semien, obilnín a zeleniny, ktoré obsahujú minimálne množstvo vitamínu B17 a tvoria časť našej dennej stravy. S veľkým zadosťučinením vám predstavujeme túto rastlinnú látku, ktorej proti-rakovinové zloženie bolo empiricky známe roky, ale za ostatných dvadsať rokov bolo vedecky dokázané hlavne prostredníctvom klinických štúdií vedených Dr. Ernesto Contreras Rodriguezom, ktoré sa uskutočnili v nemocnici OASIS of Hope Hospital predtým známej ako  Centro Medico y Hospital Del Mar at Playas de Tijuana, B.C.N. Mexico. Od roku 1963 viac  ako 160,000 pacientov vyhľadalo Dr. Contrerasa. Nasledujúce informácie vás oboznámia s prínosom metabolickej terapie a prevencie. Všetky výživové doplnky uvedené v tejto brožúre si môžu pacienti (ktorí si nemôžu dovoliť ísť do Mexika z finančného hľadiska, alebo sú príliš slabí na cestovanie alebo už boli v týchto nemocniciach a potrebujú zostať na metabolickej terapii) jednoducho zabezpečiť (ak potrebujete inform8cie a pomoc pri zaobstáravaní jednotlivých komponentov, kontaktujte damiansk@hotmail.co.uk). Naučíme vás ako profitovať z metabolickej terapie v Mexiku, alebo doma za zlomok nákladov. V zadnej časti tejto brožúry nájdete informácie kde môžete získať metabolické produkty.                                                                                                                                                        

Táto brožúra je sumarizáciou informácií, ktoré sa nachádzajú na našej webovej stránke http://www.worldwithoutcancer.org.uk. Tam nájdete také cenné  informácie ako sú dokumenty, prieskumy a štúdie týkajúce sa vitamínu B17, jeho monografické zhrnutie, klinické štúdie, biologické a chemické popisy napádania a zničenia rakovinových buniek komponentmi liečby B17, certifikáty, pozadie prípadov, biografie, bibliografiu, fotografie, grafy, linky a iné. Táto brožúra bola vytvorená, aby vám vysvetlila rôzne elementy metabolickej terapie a pôsobila ako zdroj, ktorý môžete potrebovať počas vašej terapie. 

 

Dôležité upozornenie

Worldwithoutcancer.org.uk nepropaguje Laetril, ani akýkoľvek iný produkt, ktorý sa tu spomína ako liek na rakovinu. Všetky spomínané produkty sú metabolické látky alebo vitamíny používané vo výživovej terapii a prevencii. Naše informácie ako aj príbehy o úspechoch sú zo žurnálov a listov napísaných lekármi alebo ľuďmi, ktorí prešli metabolickou terapiou a ktorí sa chceli podeliť o svoje skúsenosti s druhými.  Je dôležité, aby ste ich hodnotili s určitou dávkou opatrnosti. Chceme vám ich priblížiť, čím však nenaznačujeme, že budete mať rovnakú skúsenosť ako ich pisatelia, ale máte právo utvoriť si svoj vlastný názor.

Vládne organizácie by boli radšej keby sme stiahli tieto príbehy z verejnosti, pretože údajne sú to "nedokázateľné liečivé tvrdenia". Avšak, ako sme už uviedli, jediné čo tvrdíme je, že tieto informácie sú autentické a že ľudia, ktorí ich napísali sú skutoční. Pravda nie je pravda pokiaľ to nie je "celá" pravda a tieto príbehy o zdravotných úspechoch a vedeckých štúdiách sú takou istou časťou pravdy ako akýkoľvek úspešných príbeh a vedecká štúdia ortodoxnej medicíny. Slobodní muži a ženy majú právo na prístup k "všetkým" dostupným informáciám, aby sa mohli múdro a informovane rozhodnúť v otázkach ich vlastného zdravia.  Preto sa delíme o tieto príbehy ako prejav nášho práva na slobodu prejavu a práva na slobodu informácií.

Informácie uvedené v tejto brožúre sú určené len na vzdelávacie účely.  Všetky produkty uvedené v brožúre sú výhradne určené ako potravinové a diétne doplnky na zlepšenie celkového zdravotného stavu a na posilnenie obranyschopnosti organizmu voči chorobám. Prosíme vezmite na vedomie, že poskytnutím týchto informácií sa nepokúšame diagnostikovať, liečiť alebo predchádzať chorobám. Neinterpretujte si nič z tejto brožúry ako medicínsku radu ohľadom akýchkoľvek zdravotných problémov. Pred aplikovaním akejkoľvek terapie alebo produktu na váš zdravotný problém by ste sa mali poradiť s dôverným a uvedomelým lekárom (ideálne je, ak pracuje v oblasti metabolickej medicíny. Pozn. Damián). Väčšina z týchto informácie nie je schválená organizovaným zdravotníctvom. The Food and Drug Administration, the American Cancer Society, and the American Medical Association ich označila ako "podvod" a "šarlatánstvo".

Ak by ste sa chceli poradiť s lekárom na výživu z nemocnice OASIS of Hope Hospital, prosím kontaktujte nás.

 

O VITAMÍNE B17

Genesis 1:29, Potom Boh povedal, "Dávam vám každú  rastlinu so semenami na celom svete a každý strom, ktorý ma ovocie so semenami.  Bude to vaša strava.”

Napriek veľkým pokrokom v diagnostikovaní a liečení zhubných nádorov, rakovina naďalej zostáva jedným z hlavných príčin úmrtia vo vyspelých krajinách. Vypočítalo sa, že každý tretí človek zomrie na nejakú formu rakoviny. Hoci je pravdou, že operácia a ožarovanie sú schopné vyliečiť niektorých pacientov s lokalizovanými nádormi a že chemoterapiou sa vylieči nejakých desať druhov zhubných nádorov, celková úmrtnosť na rakovinu sa za ostatných 25 rokov nezlepšila. Skoro 60 percent všetkých pacientov po diagnostikovaní rakoviny zistí, že ich choroba je tak rozšírená, že dávky chemoterapie, ktoré berú nie sú dostatočné na jej potlačenie a vyššie dávky nemôžu dostať kvôli ich vysokej toxicite. Mnoho z nich nemôže byť vystavená chemoterapii, operácií alebo ožarovaniu kvôli vedľajším účinkom. A existuje aj niekoľko typov nádorov proti ktorým doteraz neexistuje žiadna účinná liečba.

Worldwithoutcancer.org.uk vám s veľkým zadosťučinením predstavuje rastlinnú látku, ktorej proti-rakovinové zloženie bolo empiricky známe roky, ale za ostatných tridsať päť rokov bolo vedecky dokázané hlavne prostredníctvom klinických štúdií vedených renomovanými lekármi na výživu po celom svete. Medzi nimi sú to Dr. Ernesto Contreras Rodriguez, z nemocnice Oasis of Hope (predtým Centro Medico y Hospital Del Mar at Playas de Tijuana, B.C.N. Mexico); Dr. Harold Manner z kliniky Manner Clinic in Playas de Tijuana, Mexico; Dr. Hans Nieper, predtým riaditeľ oddelenia zdravotníctva v nemocnici Silbersee v Hanoveri; N. R. Bouziane, M.D., predtým vedúci výskumných laboratórií v nemocnici St.Jeanne d’Arc Hospital v Montrealy; Manuel Navarro, M.D., bývalý profesor medicíny a chirurgie na univerzite Santo Tomas v Manile; Dr. Shigeaki Sakai, prominentný lekár v Tokyu, Japonsko. V Taliansku je Profesor Etore Guidetti, M.D., na univerzite Turin Medical School; v Belgicku je to Profesor Joseph H. Maisin, Sr., M.D., na univerzite Louvain kde bol vedúcim Inštitútu rakoviny. V Spojených štátoch sú to renomované mená ako Dr. Dean Burk, bývalý vedúci Národného inštitútu rakoviny; Dr. John A. Morrone z mestského zdravotníckeho centra v Jersey; Dr. Ernst T. Krebs, ml., ktorý objavil Laetril; Dr. John A. Richardson, odvážny lekár v  San Franciscu, ktorý sa postavil vláde proti pozastaveniu používania Laetrilu v Spojených štátoch; Dr. Philip E. Binzel, ml., lekár z Washington Court House, Ohio, ktorý používal Laetril viac ako dvadsať rokov s nevšedným úspechom a veľa ďalších s viac ako dvadsať krajín s rovnako vynikajúcimi prínosmi.  

Táto proti-rakovinová látka je Vitamín B17 (známy ako Amygdalin alebo Laetril). Podľa Dr. Ernest T. Krebsa ml., obsahuje látky nevyhnutné pre život bez rakoviny. Najväčšia koncentrácia je v semenách kvitnúceho ovocia ako sú jadrá marhúľ a iných horkých orieškov/jadier. Rôzne dokumenty z najstarších civilizácií ako boli Egypt v čase faraónov a z Číny 2500 rokov pred Kristom spomínajú terapeutické využitie derivátov z horkých mandlí. Egyptské papyrusy z pred 5000 rokov spomínajú používanie "voda amigdalorum" na liečbu niektorých nádorov na koži. Ale systematické štúdium vitamínu B17 v skutočnosti nezačalo skôr ako v prvej polovici minulého storočia, kedy chemik Bohn v roku 1802 objavil, že počas destilovania tekutiny z horkých mandlí sa uvoľňuje kyselina hydrokyanidu (HCN – Hydrogen Cyanide). Čoskoro sa niekoľko výskumníkov začalo zaoberať analýzou tohto extraktu a tak po prvý krát p. Robiquet a Boutron izolovali bielu kryštalickú látku, ktorú nazvali AMYGDALÍN (z amygdala = mandľa).

V USA, Food and Drug Administration využilo vyhlášku, nie zákon, aby lekárom v niektorých štátoch (nie všetkých) zakázali terapiu Laetrilom používať. Neexistuje federálny zákon proti Laetrilu, ani sa Laetril neobjavuje na oficiálnom zozname zakázaných liekov. Food and Drug Administration taktiež využil vyhlášku, nie zákon, proti dovozu a predaju Laetrilu v rámci štátov tvrdením, že je to  “necertifikovaný nový "liek” alebo “nie bezpečná alebo pančovaná výživa alebo návyková”. Nič z toho nie je pravda a tvrdenia sú zavádzajúce. Amygdalin je extrakt z jadier marhúľ,  a je výživovým doplnkom nič viac. Vitamín B17 bol predmetom veľkej polemiky pred 18 rokmi, kedy niekoľko špičkových svetových vedcov tvrdilo, že po konzumácií, jeho zložky na 100% zabránia vzniku rakoviny a zničia existujúcu rakovinu.  

Farmaceutické spoločnosti sa okamžite chopili tohto tvrdenia a požadovali od FDA okamžité vykonanie štúdií.  Farmaceutické spoločnosti zvyčajne vykonávajú štúdie na patentovaných preparátoch, ktoré sami vynajdú, takže nakoniec, ak by bol liek schválený, získajú tak výhradné právo na jeho predaj. Nikdy však predtým nevykonali štúdie na potravinách, ktoré nemôžu byť patentované (a teda bez markantných ziskov) a ktoré sa predávajú v každom supermarkete (napr. vitamíny).

                                                                               

VITAMÍN B17  AKO PREVENCIA

Vitamin B17 je hlavnou zložkou potravy národov ako sú Eskimáci, Hunzovia, Abkázijci  a iných. Vedeli ste, že nikdy nebol u nich zaznamenaný výskyt rakoviny? Podľa Dr. Krebsa, potrebujeme minimálne 100 mg vitamínu B17(ekvivalent 7 marhuľových jadierok denne)  na prevenciu proti rakovine. Potraviny obsahujúce vitamin B17 sú nasledovné:

Jadierka alebo semená ovocia:  najvačšia koncentrácia vitamínu B17 bola nájdená v horkých mandliach. Jablká, marhule, čerešne, nektarinky, broskyne, slivky, hrušky.

Strukoviny : semeno bôbu obyčajného, cícer, vyklíčená šošovica, vyklíčená indická strukovina (výhonok)  

Orechy : horké mandle, makadamské oriešky, kešu oriešky  

Bobule :  černice, šípky, brusnice, baza, jahody, maliny, väčšina lesných divých plodov ...

Semiačka : ľan, sezam

Tráva :  akácia, alfalfa (naklíčené), pšeničná, vodná tráva, Sonchus oleraceus

Obilie/zrná : jačmeň, hnedá ryža, pohánka, ľan, proso, raž, vika, pšenica

Rozličné : bambusové výhonky, fuschia výhonok, , cirok (sorgum), divá hortenzia, tis (pichliače, čerstvé listy).

Podľa Dr. Krebsa, základnym konceptom je dostatočný denný prísun  B17 a môže byť realizovaný dvoma cestami: 

Prvá, jesť celé ovocie obsahujúce  B17(vrátane jadierok), ale nezjesť viac jadierok než by ste mohli zjesť keď jete celé ovocie. Napríklad: ak zjete tri jablká denne, jadierka z troch jabĺk sú dostatočným prísunom B17. Nemali by ste zjesť kilo jablkových jadierok.

Druhá cesta, jedno broskyňové alebo  marhuľové jadierko na 4,5 kg telesnej váhy je dostačujúce v rakovinovej prevencii, ale množstvo závisí od konkrétneho človeka a jeho stravy a metabolizmu. 77 kg muž napríklad môže skonzumovať 17 marhuľových jadierok za deň a dosiahne  biologicky primeraný prísun vitamínu B17. (60 kg osoba....13 jadierok)

A dve dôležité upozornenia:  Všetkého veľa škodí. Príliš veľa jadierok alebo semien môže vyvolať nežiadúce vedľajšie účinky. Táto prírodná potrava by mala byť konzumovaná v biologicky racionálnom množstve (nie viac ako 30 až 35 jadierok denne).

Vysoká koncentrácia B17 je obsiahnutá v prírodnej potrave či v surovom alebo naklíčenom stave.

To ale neznamená, že rozumným varením a inou tepelnou úpravou bude obsah B17 zničený. Jedlo pripravené varením pri teplote dostačujúcej na prípravu čínskej večere nestratí obsah vitamínu B17. Inými slovami, narýchlo orestované.

 

METABOLICKÁ LIEČBA RAKOVINY

Podľa Harolda W. Mannera, Ph.D.

Nadácia metabolického výskumu v spolupráci s Manner Memorial Hospital a Cyto Pharma de Mexico, S.A 

Úvod                                                                                                                                                                                           

V posledných rokoch dochádza k značnému prehodnocovaniu povahy a príčiny rakoviny. Rakovina sa predtým považovala  za  chorobu lokalizovanú (obmedzenú na jedno miesto), charakteristickou poruchou, zvyčajne vo forme nádoru, ktorý sa objavil na nejakom špecifickom mieste v tele. Táto miestna porucha sa považovala za výsledok činnosti invazívneho vírusu, karcinogénneho činiteľa alebo nejakej formy traumy ako napr. rana.

Dnes vzrastá presvedčenie medzi výskumníkmi a lekármi, že rakovina je komplexná choroba, ktorá je konečným dôsledkom poruchy metabolizmu (chémie tela). Je to zákerná choroba, ktorá sa týka celého tela, nervového systému, tráviaceho systému, pankreasu, pľúc, vylučovacích orgánov a celého obranného systému. Zhubný nádor po liečbe konvenčnými metódami – operácia, ožarovanie a / alebo chemoterapia sa často znovuobjavuje, pretože metabolická príčina rakoviny sa len zriedkakedy berie do úvahy  a následne zostáva bez nápravy.

Etiológia (veda o príčine vzniku) rakoviny

V ľudskom tele existuje mnoho tisíc buniek, ktoré sú zastavené už počas ich rozvoja v zárodočnej emryonálnej fáze. Tieto bunky sa nazývajú mezenchymálne bunky, fibroplasty (bunky spojivového väziva), neoblasty  a pod. Ich primárnou úlohou je oprava. Keď je kosť zlomená, tieto bunky sú schopné sa transformovať na kostné bunky. Ak je krv zničená, tie isté bunky sú schopné transformovať sa na krvné bunky. Sú skutočne mnohopotenciálne a môžu reagovať na akékoľvek množstvo morfogenetického stimulu. Tie isté bunky, keď ich objektom záujmu sú karcinogény (rakovinu spôsobujúce chemikálie) transformujú sa na rakovinové bunky. Každý deň, v každom ľudskom jedincovi, sa veľké množstvo týchto normálnych emryonálnych buniek stáva rakovinových. Avšak len zriedkakedy vyvolajú chorobu (rakovinu) a to vďaka  pozoruhodnému systému tela, a to imunitnému systému. Funkciou imunitného systému je zničiť a neutralizovať všetky cudzie látky v tele. Ak sa emryonálna bunka stane rakovinovou, z biochemického pohľadu sa stáva cudzou látkou v tele. Zostávame však aj naďalej zdraví, pretože lymfocyty, makrofágy a ďalšie komponenty nášho imunitného systému sú schopné neutralizovať a zničiť tieto nežiadúce bunky a predísť ich rozvoju a znásobovaniu sa. Tieto rakovinové bunky sú normálne zničené našim ochranným mechanizmom za pár hodín.

Avšak, ak je imunitný systém oslabený zlou výživou, nadmernou znečisťujúcou látkou (zvyčajne zo životného prostredia) alebo pretrvávajúcim, vysiľujúcim stresom, potom sa rakovinové bunky stávajú bezuzdnými a množia sa rapídne a spôsobujú bujnenie a vznik rakoviny. Náš imunitný systém slabne vo všeobecnosti s pribúdajúcim vekom. Toto zvyšuje možnosť vzniku degeneratívnych metabolických ochorení. Jednou z hlavných úloh metabolickej liečby je revitalizovať imunitný systém a vrátiť ho k plnej funkčnosti. Úspech tejto úlohy dovolí imunitnému systému eliminovať alebo negovať rakovinové bunky ešte predtým ako môžu začať invazívne rásť.

Metabolickí lekári a výskumníci veria, že môžeme byť stále zdraví, ak zabezpečíme jednotlivým bunkám v tele náležité množstvo kyslíka, výživy, enzýmov, minerálov, aminokyselín a ďalších nevyhnutných živín, a to zo stravy a výživových doplnkov. Dôležitým je taktiež schopnosť tela eliminovať odpadové látky z metabolizmu buniek vďaka správnemu fungovaniu črevnej činnosti, výkonným dýchaním, normálnym vylučovaním a pod.. Liečenie úspešné za predpokladu, že sa pomôže telu detoxikovať od škodlivých/zhubných látok. Toto je podstata metabolickej liečby. Je to viaczložkový program zahŕňajúci množstvo súvisiacich elementov, kde každý z nich hrá dôležitú úlohu pre úspešnosť tejto komplexnej liečby.

 

POUŽITIE AMYGDALÍNU (VITAMÍNU B17) V METABOLICKEJ LIEČBE RAKOVINY

Francisco Contreras, M.D., Oasis of Hope Hospital

Spôsob účinku Amygdalínu

Metabolizmus je súhrnná funkcia nášho tela. Podmienkou správneho fungovania nášho tela je pracovať v harmónii (všetky jeho aktivity: fyzicky, mentálne, duševné). Cieľom  metabolickej liečby je starostlivosť o všetky jeho zložky. Všetky zložky metabolickej liečby sú podmienkou zabezpečiť ľudskému telu najlepšie prostredie v boji proti chorobe a nadobudnutí zdravia.

Metabolická liečba je netoxická liečba rakoviny založená na vitamíne B17, proteolytických pankreatických enzýmoch, immuno-stimulantoch, a vitamínoch a minerálnych prípravkoch. (viď Fáza I. a II. Na str.28) Laetril (B17) jeden z najznámejších protinádorový látok. Je to prírodný chemoterapeutický prostriedok nájdený vo viac ako 1200 rastlinách, najviac v jadrách ovocia ako sú marhule, broskyne, slivky a jablká. Je to tiež (Laetril) diglukozid s radikálom kyanidu, ktorý je vysoko „bio-dosiahnuteľný“. To znamená, že ľahko preniká cez bunkovú stenu, až do centra bunky. Tento radikál kyanidu je to, čo robí tento vitamín kontroverzným. Počas rokov bolo ale dokázané, že Amygdalín je úplne bezpečný a netoxický. Normálne bunky v našom organizme obsahujú enzým zvaný rodenáza (Rhodanese), ktorý "neutralizuje" amygdalín. Tento enzým nedovoľuje amygdalínu uvolniť kyanid. V tomto prípade, amygdalín slúži len ako glukóza pre zdravé bunky a poskytuje im energiu. Rakovinové bunky neobsahujú tento enzým. Absenciou rodenázy je amygdalín aktivovaný a zapríčini zničenie rakovinovej bunky uvoľnením kyanidu.  Sú zničené len rakovinové bunky, pričom zdravé ostávajú nepoškodené (selektívna toxicita). Ako amygdalín útočí na nezdravé bunky, je pretransformovaný do silikátu, ktorý je podobný aspirínu. To prispieva značne k regulovaniu bolesti. Stovky klinických štúdii vedených viacerými kompetentnými prírodovedcami na celom svete vrátane tejto, pod vedením Dr. Emesta Contreras Rodriguez z nemocnice Oasis of Hope Hospital v Mexiku, nám dáva úplnu istotu, že B17 nie je nebezpečný.

 

Laetril a život zachraňujúca substancia nazývaná kyanid                                                                   

Dr.Philip Binzel, Jr.:                                                                                                                               

Lekár z  FDA raz povedal, že laetril obsahuje  “voľný” hydrogén kyanid a tak je toxický. Chcel by som opraviť toto mylné tvrdenie: V laetrile nie je  “voľný” hydrogén kyanid. Keď laetril príde do kontaktu s enzýmom beta-glukozid, laetril je rozdelený na formu dvoch molekúl glukózy, t.j. jednu benzaldehyd a  jednu hydrogen kyanid (HCN). Rakovinové bunky v tele a LEN rakovinové bunky obsahujú tento enzým. Kľúčovým slovom je, že HCN musí byť vyrobený! V laetrile nie je voľne pohybujúci sa a potom uvoľnený.  Musí byť vyrobený.  Enzým beta-glukozid, a iba tento enzým je schopný vyrobiť HCN z laetrilu.  Ak nie sú rakovinové bunky v tele, nie je ani  beta-glukozid. Ak nie je beta-glukozid, nebude vytvorený ani HCN, z laetrilu. Pre detailnejšiu analýzu fungovania laetrilu proti rakovinovým bunkám, pozri G.Edward Griffin, World Without Cancer (Thousand Oaks, CA:American Media, 1974).

Laetril obsahuje radikál kyanidu (CN). Rovnaký radical kyanidu je vo vitamíne B12  a v ovocí ako sú černice, čučoriedky a  jahody. Nikde nepočujete o žiadnej otrave kyanidom z B12 alebo hocijakej otrave uvedeným ovocím, lebo takýchto otráv niet. Radikál kyanidu (CN) a hydrogénový kyanid  (HCN) sú dve úplne rozdielne zložky, tak ako sodík  (Na+) — jeden je veľmi toxická substancia známa ako mankind — a chlorid sodný  (NaCl), čo je soľ, sú to teda dve úplne rozdielne zložky.

Keď vyššie spomínané je pravda, ako potom mohla vzniknúť fáma o tom, že laetril obsahuje “voľný” hydrogénový kyanid? Vzišlo to od FDA (Food a Drug Administration). Pamätám si, ako som čítal článok v novinách (mohlo to byť koncom rokov 60-tych alebo začiatkom 70-tych) správu vydanú FDA. Ich zverejnenie bolo ohľadom existujúcich zástancov látky nazvanej „laetril“ (nikdy som o tom predtým nepočul), ktorí hovoria, že táto látka je schopná vytvoriť hydrogén kyanidu v prítomnosti rakovinových buniek. Vyhlásenie pokračovalo tvrdením, že ak toto je pravda, tak máme vlastne nájdenú látku, ktorá bola špecifickým cieľom a mohla byť skutočne vysokocenná pre pacientov s rakovinou. Ale táto správa bola ukončená tvrdením, že FDA zrealizovala rozsiahle testovanie tejto látky (laetrilu), ktorej výsledkom bolo, že nenašli dôkaz o existencii hydrogénového kyanidu, alebo že by sa uvoľnoval v kontakte s rakovinovou bunkou. Toto teda povedali. Laetril bol teda preto, podľa nich, bezcenný.

Keď bolo neskôr jasne preukázané, že laetril preukázateľne uvoľňuje hydrogén kyanidu v rakovinových bunkách, ako predpokladáte, že FDA reagovala? Potvrdili, že sa mýlili? Potvrdili, že vykonali veľmi neadekvátnu aktivitu v ich testovaní? Nie! Vyhlásili, že laetril obsahuje hydrogén kyanidu a preto je toxický!

A tiež; Úrad pre federálnu vládu, ktorý krátko predtým, ako to bolo preukázané vyhlásil, že dôvod prečo laetril nefunguje, je to, že neuvoľňuje hydrogén kyanidu v rakovinových bunkách. Teraz, keď zistili, že to bolo dokázané, tak povedali, že je toxický. Keď boli vyzvaný, aby odprezentovali dôkazy o toxicite laetrilu na Federálnom súde, tak potvrdili, že nemajú žiadne dôkazy. 

Hoci sú isté obmedzenia (to ale neznamená, že nie je účinok) pre určité druhy rakoviny, vitamín B17 môže byť veľmi efektívny pre najviac vyskytované nádory ako sú rakovina pľúc, prsníkov, prostaty, čreva a lymfatického systému. V roku 1981 sa National Cancer Institut snažil silne propagovať ich klinické pokusy a dokázať, že Laetril je toxický a neefektívny. Dnes Laetril zastáva prvé miesto v alternatívnej liečbe rakoviny. „Zistili sme, že Laetril je efektívny pre ľudí, ktorí majú aktívnu rakovinu“, povedal Dr. Contreras, „ale nie len pri nej, funguje tiež ako prevencia proti rakovine a pre udržanie ústupu ochorenia, nie je nič efektívnejšie ako Laetril. Jeho netoxicita povoľuje jeho použitie neobmedzene (na neurčito) na prevenciu proti metastázam a prevenciu recidívy. Chirurgické zákroky, chemoterapia a radiácia môžu byť vykonávané len na určitý čas, potom je pacient ponechaný bez akéjkoľvek ochrany“

 

 

Späť hore