Max Gerson Scroll to videos

Ďalšia funkčná alternatíva alopatickej medicíny!

“Liek na rakovinu už bol objavený. V roku 1928. Liek prakticky pre každú formu chronickej choroby. Bol objavený dokonca omnoho skor, čiste náhodou. Jedným človekom. Nemeckým občanom, ktorý sa volal dr. Max Gerson. Gersonova terapia je bezpečná prírodná liečba, ktorá využíva prírodné nezávadné potraviny, džúsy, kávové výplachy, detoxikáciu a prírodné doplnky, ktoré sú schopné aktivovať prirodzené obranné mechanizmy tela a viesť k vlastnému uzdraveniu.  V posledných 60 rokoch tisíce ľudí využili Gersonovu terapiu k uzdraveniu z chorôb, často nazývaných “nevyliečiteľné” choroby ako rakovina, cukrovka, artritis či ďalšie chronické choroby.”

 

Gersonova terapia je liečebná terapia, ktorá pozostáva z 13 ovocných a zeleninových štiav, vegetariánskej stravy a črevných výplachov. Samozrejme táto terapia má určité pravidlá, konkrétne recepty  a musí sa dodržiavať 18 mesiacov až dva roky. Toto je info v skratke, podrobné informácie nájdete v knihe o Gersonovej terapii, ktorá je v bohužiaľ zatiaľ iba angličtine na ulozto.cz

Pri tejto terapii je zakázané: nikotín, alkohol, soľ, mäso, ryby, vajcia, syr, maslo, mlieko, konzervované potraviny, akékoľvek tuky, káva, orechy, hríby, koreniny…

Okrem zmeny stravy je nutné obmedzit škodlivé chemické látky, aby sa nedostali do organizmu. Treba používať len jednoduché mydlo bez vône na umývanie i na pranie,  vyhnúť sa šminkám, farbeniu vlasov, voňavkám, dezodorom, olejom po kúpaní, pracím práškom. Zakázané sú chemikálie pre domácnosť, i akékoľvek iné chemikálie. Nesmie sa používať hliníkový riad a zároveň tiež nepoužívať automatický elekrický odštavovač. Namiesto toho používať ťažký elektrický mlynček a zvlášť používať ovocný lis na vylisovanie šťavy.

 

Max Gerson bol nemecký lekár židovského povodu (18.10.1881 – 8.3.1959).

Súhlasím s tvrdením, že Gerson patrí ku géniom, ktorých svet nedocenil. K liečbe rakoviny sa dostal náhodou. Ako lekára ho učili, že na každú diagnózu je vhodný iný spôsob liečby. Ako mladý lekár trpel hroznými migrénami a klasická medicína mu nevedela pomôcť. Tak začal experimentovať so stravou. Zistil, že po neslanej vegetariánskej strave mu tie bolesti ustúpili. Tak začal predpisovať túto diétu i svojim pacientom na migrénu. Jednému z jeho pacientov po tejto diéte zmizol i lupus. Tak začal predpisovať tuto diétu i pre pacientov s lupusom. Napadli ho za to kožní lekári a dali na súd. Sudca sa ich spýtal, či vedia liečiť lupus. Odpovedali mu, že nie. Tak im na to sudca povedal, že nech dajú doktorovi Gersonovi pokoj. Neskôr za Gersonom prišla pacientka, ktorá mala pokročilé štádium rakoviny žalúdka. Odmietol ju, ale ona naliehala, tak nakoniec súhlasil a na vlastné riziko to skúsila s jeho diétou. Vyliečila sa. Tak začal doktor Gerson svoju lekársku púť ohľadne liečby rakoviny. Bol Nemec a Žid. Lenže po napadnutí Nemecka Hitlerom musel opustiť Nemecko. Jeho kolegovia skončili buď v koncentračných táboroch alebo niektorí robili aj pokusy na ľuďoch v koncentrákoch. Takže nemal na výber. Odišiel do USA, kde vo svojej práci pokračoval. Po čase mu znemožnili prácu i v USA, mocná farmaceutická lobby. Iróniou osudu je, že až 2 mesiace po jeho smrti mu ponúkli členstvo v jednej americkej lekárskej (vedeckej) spoločnosti. Zomrel koncom 50-tych rokov minulého storočia a až v polovici 70-tych rokov jeho najmladšia dcéra Charlotte otvorila kliniku v Mexiku, kde liečia pacientov Gersonovou terapiou doteraz.

Rakovina je podľa Gersona porucha imunity. A tá keď sa napraví stravou, tak telo si s nádorom poradí samo!

Podľa dr. Gersona rakovina nie je špecifická, k istému miestu viazaná choroba. Je to skôr príznak chorého organizmu, ktorý má poškodenú látkovú výmenu a neúčinný imunitný systém. Preto je úplne zbytočné odstrániť nádory, pokiaľ neohrozujú život. Dosiahne sa tým len to, že sa znovu objavia na inom mieste.  Preto sa snažil zdravou stravou a čerstvými šťavami z ovocia a zeleniny obnoviť imunitu organizmu, ktorý si potom s nádorom poradí sám.

 

Veľmi podstatné je to, že táto liečba má presne určené pravidlá, ktoré je nutné presne dodržovať. Vo všetkom, v strave, v chémii, v črevných výplachoch. Je to nutnosť !!!! Nie je príspustné, že “toto” si uberiem a “toto” si pridám. Ak sa človek vydá touto cestou, je to doslova nutné to dodržovať presne.

 

Žiadna terapia nezaručí každému vyliečenie, ani táto. Mnohí pacienti nechcú zmeniť stravu. Niektorí ju aj zmenia, ale nemajú pevnú voľu to dodržiavať a predčasne to vzdajú.  Na alternatívne terapie sa mnohí ľudia obracajú, až keď klasická medicína zlyhala a pacient má zničenú imunitu po chemoterapii, ožarovaní, po liekoch. Takže v niektorých ťažkých prípadoch sa stalo aj to, ze pacienti na kliniku ani nedorazili, zomreli cestou.

Táto terapia nelieči len rakovinu, podľa slov Charlotty Gerson lieči všetky choroby. V podstate  napraví imunitu organizmu a telo si potom s chorobou poradí samo.

 

Oficiálne stránky o Gersonovej terapii sú www.gerson.org a www.gerson.hu,  Gersonova klinika je v Mexiku a v Maďarsku.

 

 

Gersonov zázrak - alternativná liečba rakoviny

Funkčná alternatíva alopatickej medicíny.

Späť hore