Uverejnené 14.04.2014

Desať najväčších lží o zdravotnej starostlivosti

Konvenčná zdravotná starostlivosť nie je založená ani na zdraví ani na starostlivosti. Je v podstate založená na zakorenenom systéme medicínskych mýtov, ktorý je obhajovaný a praktizovaný tými, ktorí majú prospech z trvalého stavu choroby.

Tento systém medicínskych mýtov by tiež mohol byť označený jednoducho ako “lži” a dnes sa chceme podeliť s čitateľmi o desať najväčších klamstiev, ktoré sú propagované systémom konvenčné zdravotnej starostlivosti v dnešnom západnom svete.

 

Lož č 1: Vakcíny vás robia zdravými

Vakcíny sa objavili ako najväčší a nejzáludnější mýtus vytvorený západnou medicínou. Myšlienka, že vakcíny vás chránia pred infekčnou chorobou, je úplne falošná, pretože napr. tohtoročné injekcie proti chrípke vás robia náchylnejšími k chrípke v budúcom roku.
Vrcholom je, že aj teoretická krátkodobá účinnosť vakcín je ničím proti ďaleko účinnejšej ochrane poskytovanej vitamínom D a ďalšími výživovými prvkami podporujúcimi imunitný systém.  (Dvadsať dôvodov, prečo je vitamín D lepší ako injekcie proti chrípke)

 

Lož č 2: Lieky predchádzajú chorobám

Big Farma teraz sústreďuje veľký tlak na podávanie liekov zdravým ľuďom, ako by to boli výživné látky, ktoré by nejako mohli zabrániť chorobe. Napríklad nový tlak na lieky proti cholesterolu: dávajte ich všetkým, či majú vysoký cholesterol alebo nie!
Ale lieky nepredchádzajú chorobám a lieky nie sú vitamíny. Vaše telo nepotrebuje biologicky žiadne farmaceutiká. Ľudia, ktorí veria, že potrebujú lieky, sú jednoducho obeťami “umelo vzniknutej dohody” medzi chytrou reklamou Big Farma a tlakom na verejnú mienku!

 

Lož č 3: Lekári sú odborníci na zdravie

Doktori vôbec neštudujú zdravie. Študujú choroby. Moderní lekári sa neučia vôbec nič o výžive, zdravej životospráve či prevencii chorôb. Ak čakáte, že váš lekár vám poradí v otázkach zdravia, je to, ako by ste čakali od svojho účtovníka, že bude riadiť tryskáč. Je to jednoducho niečo, v čom nie je trénovaný.
To neznamená, že lekári nie sú inteligentní ľudia. Väčšina z nich má vysoké IQ. Ale ani génius vás nemôže učiť niečo, o čom nič nevie.

 

Lož č 4: Vy pri svojom vlastnom liečení nehráte žiadnu úlohu

Lekári, farmaceutické spoločnosti a zdravotnícke inštitúcie chcú, aby ste sa domnievali, že vaše zdravie závisí od ich zásahov. Ak im uveríte, potom skutočne nehráte pri svojom uzdravovaní žiadnu úlohu – všetko je riadené ich liekmi, vyšetreniami, chirurgiou a zásahmi.

 

Lož č 5: Choroba je spôsobená smolou alebo zlými génmi

Západná medicína chce, aby ste verili v mýtus spontánnej choroby – takej, ktorá udrie bez príčiny. To je ako by sme povedali, že choroba je akési voodoo, čierna mágia a že pacienti nemajú žiadnu možnosť predchádzať chorobu svoju výživou alebo životným štýlom.
To je zábavné: západná medicína vyhlasuje, že sa riadi vedeckým racionálnym myslením, a predsa celý ten priemysel stále nedokáže priznať, že chronické ochorenie má vždy svoju príčinu a väčšinou je tá príčina úplne spätá s výživovými nedostatkami, s vystavovaním toxickým chemikáliám a s nedostatkom pohybu.
Choroba takmer nikdy nie je záležitosťou smoly alebo zlých génov.

 

Lož č 6: Vyšetrenie sa rovná prevencii

Západná medicína neverí v prevenciu chorôb. Tento priemysel skôr verí vo vyšetrenie, ktorému hovorí prevencia. Ale vyšetrenie nie je prevencia ani pri najdivokejšie fantázii. V skutočnosti všetky populárne vyšetrovacie metódy vlastne podporujú choroby.
Napríklad mamografia vydáva toľko žiarenia, že spôsobuje desiatky tisíc ochorení na rakovinu každý rok, (Rakovinový priemysel presadzuje mamografy, ktoré škodia ženám). Zobrazujúce farbivá používané pri rádiologických scanoch môžu spôsobiť vážne vedľajšie účinky a vyšetrenie na psychologické ochorenia je iba skryté získavanie pacientov podľa schémy vydávajúcej sa za medicínu.
Skutočná prevencia chorôb musí obsahovať prevenciu prostredníctvom výživy, poučenie pacienta o príčinách choroby a celoživotnú zmenu stravovacích návykov. Avšak západná medicína neučí vôbec nič z tohto, ba dokonca ani v tieto veci neverí.

 

Lož č 7: Zdravotné poistenie zabezpečí vaše zdravie

To je obľúbená lož tých, ktorí nedávno bojovali za zdravotnú reformu sponzorovanú Big Pharmou a prehnala sa nedávno celou Amerikou a západnou Európou. Lož predpokladá, že len to, že máte zdravotné poistenie, zabezpečí akúsi magickú ochranu proti chorobe. Ale v skutočnosti vás zdravotné poistenie nerobí zdravými. To môžete urobiť len vy sami svojou voľbou stravy, nevystavovaním sa toxickým chemikáliám, cvičením a pobytom v prírode.
Zdravotné poistenie je v skutočnosti stávka, že ochoriete. Ako môže stávka na chorobu poskytnúť akúkoľvek ochranu vášmu zdraviu. Nemôže! Osobne radšej vsádza na zdravie, ako na chorobu a spôsob, ako to urobiť, je investovať do potravinových doplnkov, organických výrobkov, superpotravín, fyzickej zdatnosti a netoxických hygienických prostriedkov.

 

Lož č 8: Nemocnice sú miesta zdravia a uzdravovania

Ak chcete zostať zdraví alebo sa uzdraviť, nemocnica je to posledné miesto, kde by ste mali byť. Sú to nešťastné, nezdravé miesta, ktoré sú zamorené superbaktériami odolávajúcimi antibiotikám. V nemocniciach sa väčšinou podáva strava podporujúca choroby, chýba tam zdravie posilňujúci slnečný svit a zdá sa, že potenciálne smrtiace chyby v liečebných a chirurgických postupoch sa stávajú v nemocniciach strašidelne bežnými.
Je pravda, že jednotky intenzívnej starostlivosti v nemocniciach hrajú dôležitú úlohu v naliehavej starostlivosti pri zraneniach a nehodách a lekári na týchto jednotkách intenzívnej starostlivosti dokážu úžasné veci pri záchrane životov, ale pre ľudí s chronickými a degeneratívnymi ochoreniami je nemocnica veľmi nebezpečné miesto. Ak skutočne nepotrebujete okamžité naliehavú starostlivosť, snažte sa vyhnúť nemocniciam!

 

Lož č 9: Konvenčná medicína je “moderná” pokroková medicína

Aj keď sa lekári a zdravotnícke inštitúcie snažia, aby západná medicína bola prezentovaná ako “pokroková” a “moderná”, celý systém je v podstate žalostne zastaraný a ustrnul zatiaľ v bakteriálnej teórii chorôb. Západná medicína doteraz neuznala ani úlohu výživy v prevencii chorôb – to, čo je vedecky dokázané už najmenej niekoľko desaťročí. Západná medicína nie je schopná uznať medicínu tela a mysle a veselo sa domnieva, že myseľ pri uzdravovaní nehrá vôbec žiadnu úlohu.
Práve tak západná medicína neuznáva bioenergetické polia živých systémov, ani to, že transplantované orgány majú pamäť, ani že živá strava je kvalitatívne odlišná od mŕtvej stravy. To myslím vážne: konvenční lekári stále veria, že mŕtva strava je presne to isté ako živá strava. (A odporúčaná výživová pyramída to nerozlišuje …)
“Moderná” medicína nie je tak moderná, ako sa ukazuje. V skutočnosti je beznádejne zastaralá a beznádejne potrebuje zmeniť svoj prístup k zdraviu a zdravému životnému štýlu, ak chce prežiť najbližších sto rokov.

 

Lož č 10: Je potrebný väčší výskum, aby sme našli “liečbu”

Táto lož je obzvlášť zábavná, pretože západná medicína neverí v žiadne “vyliečenie” pre žiadnu chorobu. Dokonca ani liečbu nehľadá! Táto lož je opakovaná od r. 1960, keď vedci zaoberajúci sa rakovinou vyhlásili, že sú len krôčik od vyliečenia rakoviny. Dnes, o pár desaťročí neskôr, domnievate sa, že existuje nejaká závažná choroba, ktorú dokáže západná medicína vyliečiť? Nie je ani jedna!
Je to preto, že farmaceutické spoločnosti zarábajú na chorých ľuďoch, nie na uzdravených. Uzdravený pacient je stratený pacient. Takže keď liekové spoločnosti a zdravotné neziskovky vyhlasujú, že skúmajú, ako vyliečiť nejakú chorobu, v skutočnosti si od vás berú peniaze, aby financovali ďalší výskum liekov, ktoré si dajú patentovať a ktoré v skutočnosti nič neliečia.
Na toto si spomeňte, až vás budú žiadať, aby ste prispeli na nejaký výskum “liečby”. Liečby už existujú, spočívajú vo výžive, rastlinných liekoch a naturopatickej medicíne, ale spolok Big Pharmy a konvenčnej medicíny nemá záujem o skutočnú liečbu, chcú len propagovať svoju predstavu o liečbe, pri ktorej pumpujú do pacientov veľa liekov, ktoré nič neliečia.

 

Pozadie desiatich lží

Pokiaľ ide o západnú zdravotnú starostlivosť, tak ta má samozrejme viac ako desať klamstiev, ale týchto 10 hlavných má možno najväčší význam pre to, až sa budete rozhodovať pre svoje vlastné zdravie. Tým, že sa nenecháte do týchto lží vtiahnuť, môžete sami prevziať starostlivosť o svoje zdravie a vyhnúť sa zdravotnej pseudostarostlivosti tým, že zostanete zdravý!
Zostať zdravý nie je tak ťažké, ako si myslíte. Nevyžaduje to žiadne zdravotné poistenie a žiadne vyšetrenie chorôb. Vyžaduje to len urobiť kvalifikované a inteligentné rozhodnutia o tom, čo jesť, čo si natierať na kožu a ako získať viac slnečného svitu a fyzickej aktivity. Akonáhle urobíte tieto zásadné veci, zistíte, že už nie ste obeťou systému zdravotnej starostlivosti západnej medicíny, ktorý je založený na klamstvách a zastaralých medicínskych mýtoch.
Je čas pre revolúciu v medicíne. Revolúciu, ktorá konečne prekročí mentálne bloky systému medicínskych mýtov, ktorý zostal vysieť v roku 1940. Systém medicíny v r. 1940 bol skvelý pre rok 1940. Ale teraz už nie je rok 1940, a teória choroboplodných zárodkov je beznádejne zastaralá, keď ide o základné choroby, ktoré postihujú dnešnú populáciu. Avšak tí, ktorí ťažia z nášho nečestného, zastaralého systému zdravotnej starostlivosti, robia všetko, čo je v ich moci, aby nás fixovali v minulosti, založenej na zaobchádzaní s telom, ako by sa jednalo o chemické bojisko, na ktorom sa útočí na každú chorobu patentovaným liekom.

Začnite sa mať radi a začnite sa zaoberať vlastným telom. Študujte ako funguje a hlavne čo potrebuje k tomu, aby bezchybne fungovalo! Všetky živé organizmy na zemi boli vytvorené aby bezchybne fungovali bez umelých chemických látok ktoré do seba neustále dávame. Či v podobe jedla, liekov alebo drogistických prípravkov.

Sami sa trávime! Zastavte to a začnite ŽIŤ!

Archív noviniek

Späť hore