Uverejnené 15.04.2014

Šéf Nestlé: Voda nie je ľudským právom, mala by sa privatizovať!!!

Patrí voda k slobodným a základným ľudským právam, alebo by všetka voda na tejto planéte mala patriť veľkým korporáciám a malo by sa s ňou nakladať ako s produktom?

Mali by chudobní ľudia, ktorí si nemôžu dovoliť platiť týmto korporáciám, trpieť smädom, pretože nemajú peniaze?

Podľa bývalého riaditeľa a súčasného šéfa správnej rady najväčšieho výrobcu potravín na svete (NESTLE) by korporáciám mala patriť každá kvapka vody na zemi – a ak sa chcete napiť, mali by ste zaplatiť.

Video s titulkami

Táto spoločnosť, známa tým, že najíma hordy “internetových vojakov”, aby bránili firmu a jej online aktivity v komentároch a diskusných fórach, tvrdo háji dokonca aj geneticky modifikované plodiny spoločnosti Monsanto a ich “preukázanú bezpečnosť”.

Bývalý riaditeľ Nestlé vlastne tvrdí, že myšlienka privatizácie vody je veľmi podobná filozofii Monsanta. Vo video-rozhovore predseda správnej rady Nestlé Peter Brabeck-Letmathe hovorí, že konzumácia geneticky modifikovaných potravín nevedie k žiadnym zdravotným problémom.

Z toho, ako tento sociopat o téme hovorí, je zrejmé, že omnoho viac než ľudia ho zaujíma jeho vlastné bohatstvo a rast firmy. Tento muž financuje útoky na odporcov geneticky modifikovaných plodín. Jeho spoločnosť čerpá v chudobných vidieckych oblastiach podzemnú vodu, vyrába z nej svoju balenú vodu a zbaví danú oblasť všetkých zásob vody bez akejkoľvek kompenzácie. Núti tak ľudí aby za vodu ktorú im ukradli, platili!!!

„Produkcia minerálnej vody spoločnosti Nestlé je zneužívaním ohrozených vodných zdrojov. Napríklad v brazílskom regióne Serra da Mantuqueira, v ktorom sa nachádza prírodná rezervácia sa systémom zdrojov produkujúcich vodu s vysokým obsahom minerálov a liečivými účinkami, viedlo prílišné čerpanie k dlhodobým škodám.“

Firma Nestlé okrem toho čelila obvineniu, že vo svojom podnikaní masívne využíva otrockú prácu. Píše o tom opäť server Corporate Watch:

„V roku 2001 spoločnosť Nestlé čelila kritike, že nakupovala kávu v Pobreží slonoviny a Ghane, pri ktorej produkcii mohli byť využívaní detskí otroci. Podľa investigatívnej reportáže BBC stovky tisíc detí v Mali, Burkina Faso a Togu boli odkúpené od ich rodičov a prevezení do Pobrežia slonoviny, kde boli využívane ako otroci na kávových plantážach.“

Je teda voda ľudským právom, alebo by mala patriť veľkým korporáciám? Ak na svete nie je dosť vody pre všetkých, potom by možno mal týmto korporáciám patriť aj vzduch. A čo sa týka plodín, Monsanto pracuje tvrdo na tom, aby si vybudovalo monopól na základné potraviny. Nikoho by nemalo prekvapiť, že šéf správnej rady Nestlé bojuje za geneticky modifikované plodiny Monsanta, pretože jeho ideológia sa priamo zhoduje s filozofiou Monsanta.

Existuje len jediný spôsob ako dať najavo svoj zásadný postoj k takémuto arogantnému a zločineckému správaniu veľkých korporácií -

PRESTAŇME KUPOVAŤ ICH VÝROBKY!!!

Nedovoľme ZLOČINCOM aby nás úplne zotročili!!!

RF

Archív noviniek

Späť hore