Uverejnené 25.01.2015

Článok Vitalita 1/2015

 

Prečo sa naučiť mať sa rád.

Milí priatelia, preklenuli sme ďalší nový rok, zhodnotili ten minulý a zas si dávame rôzne predsavzatia a záväzky. Snažíme sa nalinkovať si nové pravidlá ako napr. „prestanem fajčiť, budem chodiť viacej do prírody, začnem cvičiť“ a tak ďalej. Veľa z týchto predsavzatí sa týka nášho zdravia a celkovej životnej kondície nášho organizmu. Ako keby sme sa na prelome rokov konečne dokázali zamyslieť nad naším vlastným zdravím a stavom v ktorom sa nachádza. Ako keby to bol nejaký zázračný okamih, kedy si uvedomíme nenahraditeľnosť organizmu v ktorom žijeme. Pretože je skutočne nanahraditeľný, iný mať počas tohoto života nebudeme a napriek tzv. vyspelej medicíne sa oňho musíme primerane starať.

Keď som bol malý chlapec, moja omama (stará mama) mi hovorievala, aby som sa o seba a môj organizmus zodpovedne staral, pretože každý jeden prehrešok si moje telo zapamätá a raz sa to negatívne prejaví. Naši predkovia to vedeli, vedeli čo majú robiť aby sa im vyhli závažné ochorenia a s nimi spojené bolesti a iné životné obmedzenia.

Nie je úlohou tohto článku Vás strašiť, alebo inak vo Vás budovať pocit strachu. Na to sú tu iné médiá. Tento a nasledujúce články ktoré vyjdú v ďalších vydaniach majú za úlohu Vám ukázať jednu z ciest ktorými sa môžete vybrať za lepším zdravím, celkovou lepšou kondíciou a plnohodnotnejším životom.

Dnes je na trhu veľmi veľa rôznej literatúry ktoré pojednávajú o „zdravom životnom štýle“, snažia sa vás presvedčiť, že len tá ich cesta je tá správna. V každej z nich je aj kus pravdy. Pre človeka ktorý sa touto problematikou dennodenne nezaoberá, rieši si svoje starosti, je veľmi ťažké sa v tom zorientovať a pochopiť podstatu ktorá je preňho podstatná a prinesie mu úžitok. Tento a nasledujúce články vychádzajú zo skutočných, reálnych osudov ľudí, ktorí navštívili našu ambulanciu alternatívnej medicíny, kde riešime problémy klientov, ktorí vo veľkej väčšine k nám prišli v stave pokročilého zúfalstva a ktorým bežná „alopatická“ medicína nevedela, alebo nechcela pomôcť. V ďalších vydaniach sa budeme zaoberať problémami ktoré nás všetkých ťažia ako sú:

- očista organizmu

- strava a dôsledky nesprávneho stravovania

- nutričné nedostatky a ich vplyv na organizmus

- odpovede na otázky či sa dá nahradiť chemická liečba „alternatívou“

- čo to vlastne je alternatíva, či a ako fuguje

- v akom prípade je aj alopatia nenahraditeľná

Zažili sme prerody ťažkých skeptikov, ktorí prišli len aby sa nemuseli hádať so svojimi príbuznými čo ich k nám poslali, a dnes k nám chodia s úsmevom a radi. Toto všetko sa neodohráva následkom nejakých špekulatívnych „zázrakov“, ale návratom k prapodstate existencie ľudstva. Vychádzame z toho ako je ľudský organizmus vytvorený a čo k svojej existencii bytostne potrebuje. Ako je úzko prepojená psychika s fyzičnom a v neposlednom rade s duchovnom. Nepomôže keď sa človek bude zaoberať len stravou, alebo len pohybom, aj keď oboje je veľmi dôležité a neoddeliteľnou súčasťou zdravého životného štýlu. Sám som žil takým životom, fajčil som minimálne krabičku cigariet denne, jediný pohyb ktorý som mal bol presun do auta a z auta, zo športu alebo prechádzok v prírode som si robil posmech. Ako rôčky pribúdali, znižovala sa kondícia, mobilita, objavili sa ochorenia ako chronická gastritída (11 krát som bol prinútený kamarátmi lekármi absolvovať gastroskopiu s v podstate nulovým výsledkom), hemoroidy (na ktoré mi bolo povedané, „na to sa neumiera, keď sa ti to zhorší, tak ti to vycvakáme. Dostal som Detralex a bolo vybavené.), permanentná únava (ráno som sa prebúdzal na budík a unavený). Začal som premýšľať nad tým, že s tým naozaj musím niečo spraviť. Tak som skúsil, prvý raz, druhý raz... stý raz. Nie je to ľahké, chce to „pevnú vôlu“! Takto sa to bežne pomenúva – „pevná vôla“. Keď sa mi to nedarilo znova, znova a znova, začal som ten svoj pohľad na problém meniť a pochopil som, že musím radikálne zmeniť svoj postoj. Že „pevná vôla“ musí byť súčasťou niečoho silnejšieho, trvácnejšieho a presvedčivejšieho.

Zistil som, že prvým a najdôležitejším momentom je láska!

Láska k sebe samému!

Nie tým egoistickým spôsobom o ktorom som dovtedy počul veľakrát, ale prirodzeným neegoistickým. Akonáhle som tento pohľad pochopil, úplne inak som začal vnímať svoj organizmus, jeho vnútorné pochody a hlavne jeho potreby. A bolo načase! Systematickým štúdiom som zistil, že stav v ktorom sa nachádzam má závažné nedostatky. Nutričný deficit, nedostatok pohybu, ťažké kovy v rôznych prípravkoch ma priviedli k ochoreniam. Dozvedel som sa, že potraviny už ani zďaleka neobsahujú látky ktoré vlastne naše telo vyživujú, že deodoranty a iné prípravky telesnej hygieny nám škodia. Že konzumujeme potraviny ktoré sú síce energeticky nabité ale nutrične prázdne. Potom sa čudujeme, že priberáme a choroby pribúdajú.

Čo mi ale robilo problém, bol fakt, že v dnešnej dobe je neuveriteľne veľa rôznych, koľkokrát protichodných informácií. Ako sa v nich vyznať? Ktorou cestou ísť? Komu veriť? Existujú procesy v alternatíve ktoré sú síce neinvazívne, ale disponujú aspoň nejakou mierou relevantnosti? Dokážu ma alternatívci správne a bezpečne zdiagnostikovať? Nezhorší sa mi môj zdravotný stav keď sa dám na „alternatívu“? Na základe týchto a ďalších otázok som sa ako silno pragmatický jedinec začal obzerať po rôznych diagnostických metódach ktoré „alternatíva“ používa. Cez metódy merania tepu, irisdiagnostiky, diagnostiky z tváre a podobne som sa dopracoval k biorezonancii. Prvý kontakt s touto technológiou mi vyrazil dych. Naozaj som si myslel, že je to nejaký podvod, že tak presné informácie ten prístroj mať nemôže. Ale ani ten človek ktorý mi meranie robil to vedieť skutočne nemohol. Začal som to bližšie študovať a zistil som, že táto technológia, mimochodom objavená pred sto rokmi, je mimoriadne presná a účinná. Dnes s ňou pracujeme v našej ambulancii alternatívnej medicíny „Pharus“ (maják) a máme za sebou stovky ľudí so zlepšeným zdravotným stavom. Samotný prístroj pochopiteľne nikdy nenahradí skúsenosti človeka ktorý ho obsluhuje a taktiež nikdy nedokáže nahradiť disciplínu a snahu samotného „pacienta“. Je potrebné, tak ako aj u klasických lekárov si správne vybrať. Nie každý lekár je odborník a ani každý „alternatívec“ nie je ten správny.

Netreba sa ale báť, dnes som takmer šesť rokov bez cigarety, schudol som zo 116kg na 84, gastritída a hemoroidy zmizli, energiu môžem rozdávať a aj ráno vstávam bez budíka, oddýchnutý. Ide to. Základom je naučiť sa mať rád sám seba, svoj organizmus, ktorý sme dostali a ktorý má úžasné schopnosti sebaregenerácie a ktorý sa Vám pri správnom zachádzaní určite odmení životom bez chorôb, bolestí a trápenia.

Zvyknem hovorievať že „zadarmo je len choroba, zdravie si treba zaslúžiť“!  Spolu s časopisom Vitalita sme pre Vás pripravili „seriál“ ktorý by mohol byť pre Vás takou navigáciou čo treba robiť, takým majákom „Pharus-om“ na ceste za Vašim zdravím a pohodou.

Ľudia sa rýchlo vzdávajú, prvý neúspech ich odradí od pokračovania v predsavzatých úmysloch. Nevzdávajte sa a choďte za tým čo prirodzene považujete za správne! Jeden z najväčších mysliteľov krorého ľudstvo kedy mali Lao`c povedal: „Aj tá najdlhšia cesta začína prvým krokom“. Treba vykročiť a ísť, a keď sa vám podarí „zhrešiť“ a z tej cesty zísť, nevadí. Skutočný význam biblického slova „hriech“ je – zísť z cesty. Tak sa zorientujte, vráťte sa na cestu a pokračujte. Dôležitá je cesta. Cieľ Vás poháňa, dáva dôvod. Časom ale zistíte, že aj samotná cesta Vás začne napĺňať a uspokojovať. Začnete sa zo svojimi výsledkami a úspechmi deliť so svojimi blízkymi a tešiť sa aj z ich úspechov. Čistý konzum, nadspotreba, obžerstvo a zloba nie sú cieľom ktorý Vás uspokojí. Predpokladám ale, že čitateľ tohto časpisu túži po iných, skutočnejších hodnotách.

Dnešný úvodný článok som nazval „Prečo sa naučiť mať sa rád“. Je to veľmi dôležité, pretože bez toho sa Vám ťažko podarí dosiahnúť skutočné zmeny, zmeny ktoré ste si možno na prelome roka sami priali vo forme predsavzatí a sľubov. Spolu s časopisom Vitalita sa budeme snažiť, aby Vám tie Vaše predsavzatia skutočne vyšli a na konci roka 2015 ste boli sami zo sebou spokojnejší, aby ste sa lepšie cítili, aby ste mali viac energie a celkovo boli zdravší a pokojnejší.

RF

Archív noviniek

Späť hore