Uverejnené 24.03.2015

Článok Vitalita 3/2015

Nutričný nedostatok

Časť prvá - príčiny a dôsledky

Všade sa o tom píše, hovorí. Vieme ale o čo vlastne ide a čo ho vlastne spôsobuje? Aké dôsledky bude mať na kvalitu nášho života keď ho nebudeme riešiť? Čo máme vlastne robiť aby sme nutričným nedostatkom netrpeli? V nasledujúcich riadkoch sa Vám budeme snažiť laicky vysvetliť prečo sa touto témou zaoberať je „životne“ dôležité. Starosť o to, aby Váš organizmus netrpel nutričným nedostatkom Vás dokáže zbaviť veľkej väčšiny chorôb a tým pádom množstva bolestí a trápení. A to už je naozaj reálny dôvod na to, aby ste sa týmto „problémom“ začali vážne zaoberať.

Čo znamená slovo „nutričný“? - výživný, dôležitý z hľadiska výživy, obsahujúci látky potrebné pre život (toľko slovník)

Zjednodušene povedané, “nutričné látky” sú látky ktoré potrebuje náš organizmus k prevádzke a fungovaniu. Naše telo si je potrebné predstaviť ako biochemické laboratórium, ktoré spracováva rôzne chemické látky na to, aby vedelo rásť, rozvíjať sa, vydávať energiu, proste fungovať. Drvivá väčšina procesov v organizme prebieha na chemickej báze. Rôzne vplyvy, ako napríklad stres, chemické vplyvy okolia ako znečistené ovzdušie, ťažké kovy v kozmetike, zubných pastách, alebo deodorantoch narúšajú chemickú rovnováhu a po čase spôsobujú závažné ochorenia. Dnes sa budeme venovať jednému z najdôležitejších dôvodov narušovania chemickej rovnováhy v organizme a jeho dôsledkov - strave.

Prevažná väčšina ľudí si bežne vôbec neuvedomuje, že strava a všetko ostatné čo skonzumujeme sa zásadným spôsobom podiela na tom ako sa budeme cítiť a nakoľko zdraví budeme. Či prežijeme svoj život v kondícii, alebo v problémoch a bolestiach. Veľakrát, keď sa rozprávam s našimi klientami počujem nie moc pozitívne argumenty, napríklad že "aj tak sa nechcem dožiť 200 rokov", prípadne, že "tak umriem skôr a čo". Nechcem nikoho strašiť, ale o tom to vôbec nie je. Nie je to o tom koľko sa človek v dôsledku dožije rokov (aj keď pri zdravom životnom štýle je predpoklad, že to bude viac). Ide skôr o to, ako kvalitne budeme žiť svojich posledných približne dvadsať rokov svojho života! V akej kondícii! Či to bude v čakárňach u lekárov a bolestiach, alebo v kruhu svojich blízkych a pri činnostiach ktoré máme radi. A samozrejme bez bolestí. A na to všetko má zásadný vplyv to čo konzumujeme. Je potrebné si uvedomiť, že každá bunka nášho tela je vytvorená z toho, čo dáme do úst! A my tam dávame čokoľvek. Väčšinou potraviny, ktoré nemajú nutričnú hodnotu, len energetickú. Ľudovo nazvané - objemové krmivo. Aj zdanlivo dobre živený človek tak môže trpieť nutričnou podvýživou. Nutrične podvyživený človek nemusí trpieť podváhou, často je to skôr naopak. Potravinový "priemysel" nám servíruje potraviny ktoré nám útočia na zmysly. Potraviny ktoré vyzerajú, majú peknú vôňu, farbu a hlavne chutia. Aj z najväčšieho "šmejdu" sa dá správnymi ingredenciami a aditívami urobiť čosi lákavé a chutné. Navyše, keďže použijeme málo kvalitné vstupy, je to všetko cenovo prístupné. Príslušné autority, ako napríklad Štátna veterinárna a potravinová správa SR, zo zákona sledujú len zdravotnú nezávadnosť potravín. Či je napríklad potravina čerstvá a nie po dobe spotreby, alebo či množstvo pridaných aditív (ľudovo Éčok), neprekračuje povolené limity. Akosť, kvalitu výrobku už nesledujú. Aj keď by (podľa mojich informácií) veľakrát chceli, zákon im to neumožňuje.  Rozhodnutie čo a kedy budeme konzumovať ostáva na nás, spotrebiteľoch a konzumentoch.

Prečo dnes potraviny neobsahujú to čo by prirodzene mali?

Je na to viacero dôvodov:

Pôda a znečistené životné prostredie -

Pôda na zemi je svojím spôsobom vyčerpaná, málo zásobená živinami. Ľudské nároky a potreby začali enormne prevyšovať možnosti pôdy - úroda z nich po minulé roky značne vyčerpala zásobu živín a to sa odráža aj v nutričnej kvalite potravín. To, že sme začali používať chemikálie, postreky..... , zničili sme vlastne mikroorganizmy, ktoré sú nevyhnutné pre "život" v zemi ako takej. Voda, vzduch, zemina - takmer nič neušlo ľudkému zaobchádzaniu - a nie moc lichotivému. Rádioaktívne žiarenie, katastrofy znečisťujúce životné prostredie, cielené kĺčovanie prírodných rezervácií........ Ako v znečisťovanom prostredí môže narásť a prežiť niečo čisté a zdravé?

 

Predčasné zbery, preprava potravín -

To, že sa ovocie zbiera ešte nedozreté, zabalí do fólie a prepravuje z kontinentu na kontinent - to je tragické. Tešíme sa síce z nápojov, z výberu a sortimentu, z exotického ovocia ..... je to však skutočne to, čo nám má prinavrátiť zdravie? Práve vo chvíli, keď ovocie dozrieva - potrebuje najviac slniečka - koľko slnečných lúčov prenikne do kontajnera s ovocím či zeleninou?

 

Ožarovanie potravín -

ani jeden ľudský organizmus sa necíti komfortne po ožarovaní. Tí, ktorí to skúsili, by vám o tom vedeli rozprávať. My ožarujeme potraviny v snahe predĺžiť ich trvanlivosť - keď v nich všetko zahubíme (mikroorganizmy) - prežijú dlhšie!

 

Pridávanie aditív -

Chemické aditíva “tzv. Éčka” sú v tejto dobe už pomaly absolútne nevyhnutnou zložkou priemyselne spracovávaných potravín. Každé jedno aditívum je samozrejme schválené zodpovednou autoritou a sú definované jeho maximálne hodnoty, aby sa predišlo poškodeniu ľudského organizmu. Dve veci sú ale v téme chemických aditív tabu:

Po prvé, kombinácia! Predstavte si situáciu, kde idete pripraviť nedeľný obed. Nakúpite dajme tomu 10 polotovarov, ktoré budú obsahovať (budeme veľkorysý) len po 3 chemické aditíva ako konzervanty, dochucovadlá, farbivá alebo arómy. Začnete pripravovať obed, a tu sa z Vás stáva doslova alchymista! Skúsme si spomenúť na hodiny chémie, kde nás učili, že zmiešaním dvoch chemikálií prebehne chemická reakcia a vzniká chemická látka úplne iná. A čo potom keď zmiešame tých látok 30! V pomeroch ktoré sme si sami vymysleli!

Po druhé, tepelná úprava! Na tých istých hodinách chémie nás učili, že tepelným pôsobením tiež meníme priebeh chemických reakcií už spomenutých chemických aditív!

Takže nikto nikdy nedokáže predpovedať čo doma skombinujete a čo v dôsledku vytvoríte a skonzumujete!!! A obávam sa, že to nikto ani nechce riešiť.

 

Ohrev potravín -

Pri zohriatí potraviny na viac ako 43° C v nej likvidujeme “všetko živé”. Enzýmy a drvivú väčšinu vitamínov.

Nutričnú podvýživu spravidla spôsobuje aj priveľká konzumácia vysokokalorických ale nutrične prázdnych potravín ako biele pečivo, sladkosti, zmrzlina, hranolky a zemiakové lupienky, sladené nápoje. Síce naplnia žalúdok a zaženú hlad, ale neprinesú potrebné živiny. Mizivý objem vlákniny, živín a vysoký glykemický index týchto potravín spôsobí, že hlad sa ozýva častejšie, často dochádza k hypoglykémii a následnému ešte väčšiemu hladu, ktorý prináša náhlu silnú chuť na sladké a veľké objemy ďalších "objemových krmív".

Tento začarovaný kruh je možné prelomiť len komplexnou zmenou zloženia stravy, doplnením živín vhodnými doplnkami výživy a obmedzením nevhodných potravín.

V ďalšej časti si priblížime čo by sme si mali v strave "ustrážiť" a čomu sa radšej vyhnúť.

 

Text k obrázku:

Dvojnásobný držiteľ Nobelovej ceny Dr. Linus Pauling vyhlásil:

 "Takmer za všetkými ťažkosťami hľadajme deficit výživy!"

 

RF

 

Archív noviniek

Späť hore