Uverejnené 26.05.2015

Článok Vitalita 5/2015

Živočíšne bielkoviny…

Skutočne sú pre náš zdravý život nevyhnutné?

(Problém č.2)

Ďalšími potravinami o ktorých sme skalopevne presvedčený, že ich potrebujeme pre zdravý život sú potraviny ktoré obsahujú živočíšne bielkoviny. Mäso a mäsové výrobky, mlieko a mliečne výrobky (jogurty, maslo, syry…), vajcia. Podobne ako v predchádzajúcom článku, ktorý pojednával o pšenici, múke a výrobkom z nich, aj v tomto prípade si drvivá väčšina z Vás ani vo sne nedokáže predstaviť život bez niektorých, prípadne všetkých druhov potravín obsahujúcich živočíšne bielkoviny!

Od malička sa dozvedáme aké je dôležité tieto potraviny konzumovať, najlepšie v hojnej miere aby nám nechýbali základné stavebné látky pre organizmus ako sú bielkoviny a aminokyseliny z ktorých sa skladajú, vápnik obsiahnutý v mlieku a mliečnych výrobkoch, aký je dôležitý obsah iných nutričných látok ako sú vitamíny a minerály obsiahnuté vo vnútornostiach alebo vajíčkach. Existujú vládne projekty a dotácie na podporu živočíšnej “výroby”, lekári a “odborníci na výživu Vás z každej strany presviedčajú o nevyhnutnosti konzumácie týchto potravín. V neposlednom rade sme všetci pod výrazným vplyvom tradícií a spoločenských konvencií. Všetci sme sa viac-menej radi zúčastňovali vidieckých “zabíjačiek” a všetci sme mali radi zaručene domáce klobásky, šunky, salámy, jaterničky, tlačenky, syry, korbáčiky a podobne. O grilovačkách nehovoriac.   

Mäsový a mliečny priemysel doviedol jednotlivé výrobky chuťovo tak ďaleko, že sa sám musím priznať, že keby to bolo skutočne len o chuti, tak to konzumujem dodnes aj ja sám (bol som vyslovene mäsový typ a o syroch sa mi sníva dodnes). Bohužiaľ to len o chuti skutočne nie je. Poďme sa pozrieť na zopár dôležitých faktov, ako nám živočíšne produkty vyslovene škodia.

 

Živočíšne bielkoviny a výskyt kardiovaskulárnych ochorení.

Medzi výskytom kardiovaskulárnych ochorení a konzumáciou živočíšnych ochorení existuje priamy súvis.

Behom druhej svetovej vojny Nemecké vojská obsadili Nórsko. Ako okupanti, okamžite zabavili mäso, mlieko a výrobky z nich pre potreby svojej armády. Nórom ostala k dispozícii prevažne rastlinná strava. Výskyt kardiovaskulárnych ochorení ako infarkty a mŕtvice kleslol takmer na nulu. Po oslobodení a skončení vojny sa výskyt týchto ochorení znova vyšplhal na predchádzajúcu úroveň a pomaly ešte stúpal na úroveň dnešného európskeho priemeru. Napriek tomu, ako sa nám vyvíja moderná medicína a farma priemysel, tak sa výskyt srdcovocievnych ochorení v Nórsku už nikdy nepodarilo znížiť! Je v tom obrovské ponaučenie, ktoré sme ale bohužiaľ nepochopili.

Podobný efekt sa dá pozorovať aj inde vo svete keď sledujeme migrantov. Celé rodiny, ktoré sa presťahujú z filipín, alebo z čínskeho vidieku do západných krajín, alebo do oblastí kde prevláda západný spôsob stravovania, z generácie na generáciu rapídne chorľavejú. U dospelých, ktorí ešte vyrástli na rastlinnej strave sa kardiovaskulárne ochorenia takmer nevyskytujú, zato už u ich detí, ktoré prechádzajú na vysokú konzumáciu živočíšnych bielkovín sa už vyskytujú v hojnom počte.

 

Mliečna bielkovina “Kaseín” a rakovina pečene.

V roku 1975 Dr. Campbell na Cornellovej univerzite uskutočnil vedecký výskum vplyvu mliečnej bielkoviny na výskyt rakoviny pečene. Aplikoval polovičnej vzorke pokusných potkanov stravu s 20% obsahom kaseínu (čo je hlavná bielkovina obsiahnutá v mlieku) a druhej polovici dával stravu s 5-timi percentami kaseínu. Po 12 týždennom výskume mali potkany s vyšším obsahom kaseínu v strave vysoký výskyt rakoviny pečene, zatiaľ čo u potkanov s 5 percentným obsahom kaseínu sa výskyt rakoviny neobjavil!!!

Dr. Campbell išiel ešte ďalej a v ďalšom výskume kŕmil všetky potkany rovnako a obsah kaseínu im striedal po troch týždňoch. Tri týždne 20% a ďalšie tri 5%. Stala sa neuveriteľná vec. Striedaním obsahu mliečnej bielkoviny, kaseínu, dokázali výskyt rakovinových nádorov spustiť a následne zastaviť! Len obsahom mliečnej bielkoviny. Následným výskumom toho istého procesu, len s obsahom rastlinnej bielkoviny zo sóje, sa potvrdilo, že rastlinná bielkovina rakovinové ochorenie nevyvoláva vôbec!!!

V roku 1990 Dr. Campbell a jeho tím po viac ako desiatich rokoch výskumu a úsilia zverejnili výsledky najväčšej nutričnej štúdie na svete, tzv. “Čínskej štúdii”. Preskúmali viac ko 94.000 vzájomných vzťahov medzi stravou a chorobami a vedecký odkaz bol jasný: Rastlinná strava je pre ľudský organizmus prospešná, živočíšna nie je. Spôsobuje výskyt rakoviny a kardiovaskulárnych ochorení. (Čínska štúdia vo formáte PDF: http://pharus.sk/articles/default/detail/141?submodule=lifestyle)

 

Živočíšne bielkoviny a cievy

Ako živočíšne bielkoviny priamo ovplyvňujú výskyt srdcovocievnych ochorení? Vnútorné obloženie stien našich ciev a tepien tvoria tzv. “Endoteliálne” bunky. Sú to také “záchranné vesty” našich ciev. V roku 1988 vedci objavili, že endoteliálne bunky produkujú plyn “oxid dusnatý”. Tento plyn má v cievach a tepnách veľmi dôležité úlohy medzi ktoré patrí: - udržuje hladký prietok krvi a zabraňuje aby bola krv “lepkavá”, - behom telesnej activity pomáha cievy roztiahnúť, - zabraňuje vytváraniu krvných zrazenín, - a čo je najdôležitejšie, oxid dusnatý má schopnosť odstraňovať zápaly ktoré krvné zrazeniny sprevádzajú. (Dr. Esselstyn)

Zistilo sa, že živočíšne bielkoviny ktoré konzumujeme likvidujú endoteliálne bunky a tým spôsobujú, že sa čoraz menej dokáže produkovať oxid dusnatý. Čím menej oxidu dusnatého, tým viac srdcovocievnych ochorení! Jednoduchá rovnica s jednoznačným výsledkom! Nič s tým nedokážeme urobiť, jediný spôsob ako tento problem riešiť, je vzdať sa konzumácie živočíšnych bielkovín!

 

Enviromentálna záťaž a etický problém

Ročne na celom svete človek zabije okolo 80 miliárd živočíchov, väčšinou za účelom konzumácie. A stále tie množstvá bohužiaľ rastú. Až 75-80% plodín, ktoré vypestujeme minieme na vykrmovanie tohto obrovského množstva živých tvorov! A potom nám nejaký blázon povie, že nás už je veľa a planéta nás nedokáže uživiť. Pri spôsobe nášho stravovania nedokáže, ale ak by sme miesto vykrmovania živočíchov určených na konzumáciu konzumovali tie plodiny sami, tak by sme zistili, že máme veľké rezervy! Navyše by sme nezaťažovali enormne životné prostredie metánom a odpadmi vznikajúcimi pri “živočíšnej výrobe”. Stačí sa ísť pozrieť na farmy, bitúnky a kafilérie, čo všetko produkujú. S farmami a bitúnkami súvisí ďalší veľmi dôležitý faktor – utrpenie! Ľudstvo pri všetkej svojej arogancii a domýšľavosti akým je pánom tvorstva, zabúda na to, že veškerý život na tejto planéte, má úplne rovnaké právo na svoju existenciu! Posledný živočích niekde v džungli, alebo v mori, má tie isté práva nájomníka na tejto planéte ako človek!!! Táto planéta nám nepatrí, bola nám daná do “nájmu”, a mali by sme sa o ňu starať. Starať a nie ju likvidovať a zotročovať ostatných nájomníkov. Považujem za vrchol zvrátenosti a obludnosti, keď napríklad rodičia kúpia svojim deťom psíka, alebo iného domáceho miláčika, učia ich ako sa majú k psíkovi chovať, že ho majú mať radi a potom im na večeru naservírujú iné zvieratko, aby ho zjedli!

 

RF

Archív noviniek

Späť hore