Uverejnené 24.02.2016

Článok Vitalita 2/2016

Ako teda existovať?

Toľko informácií, čo s nimi...

(Problém č.8, prvá časť)

Celý minulý rok som Vám písal o rôznych nástrahách a problémoch ktoré na Vás dennodenne číhajú. Útočia na Vás vo forme rôznych chutí, patogénov, lenivosti a závislostí. Písal som Vám o tom ako Vás ohrozujú rôzne patogény (parazity, plesne a kvasinky...), ako na Vás pôsobí dnešná strava (živočíšne bielkoviny, múka, cukor, tuky, potravinové aditíva – éčka), a nedostatok nutričných pre zdravý život dôležitých látok. Ako je dôležité všetky tie potrebné látky dostávať do organizmu v prijateľnej forme. Taktiež sme si prebrali dôležitosť psychického stavu a schopnosti mať sa zdravo rád. Posledné moje články sa nakoniec zaoberali problematikou zdravého pohybu ako neodmysliteľnej potreby organizmu. Bolo to veľa informácií a hlavne ich aplikácia do reálneho života je pre veľa ľudí problematická.

Každý deň stretávam ľudí, ktorí cítia a chápu potrebu radikálnej zmeny. Cítia na sebe, na fungovaní svojho organizmu, že niečo nie je celkom v poriadku. Snažia sa „zdravo“ stravovať, chodia veľakrát do fitness centier a napriek tomu sa necítia dobre a celkom vo „svojej koži“. Pýtajú sa ma, kde robia chybu a čo ešte majú pre to, aby im bolo lepšie, urobiť.

Skúsme si to teda zhrnúť:

Psychika –

Psychický stav a spôsob nazerania na život samotný, uznávanie skutočných duchovných hodnôt má výrazný vplyv na zdravotný stav človeka. Stresové situácie, negatívne myslenie, absencia empatie a lásky (aj k sebe samému) je spúšťačom obrovského množstva ochorení. Už naši predkovia vravievali „nerozčuľuj sa, privodíš si vredy“.

Naučte sa byť vďačný za to čo máte a hlavne sa naučte mať radi samých seba. Podotýkam, že nie egoisticky. Majte radi seba ako svoj organizmus a ako jedinečnú bytosť. Nájdete pokoj.

 Patogénna záťaž-

Napriek tomu, čo sa nám snaží nahovoriť oficiálna alopatická medicína, patogénna záťaž sa u nás vyskytuje podstatne častejšie ako by sme chceli. Sme cicavci a tým pádom hostitelia rôznych patogénov či chceme alebo nie. Samozrejme náš organizmus je vybavený mechanizmami ako sa proti patogénom brániť. Ale na druhej strane ak sa pohybujeme často v oblastiach kontaminácie (plesnivý byt), tak tie mechanizmy prestávajú byť efektívne a začínajú zlyhávať a nadvládu nad organizmom začne mať konkrétny patogén. Napríklad všetci, čo chovajú nejakého domáceho miláčika, alebo hospodárske zvieratá sú permanentne infikovaný parazitmi ktoré to zviera v prírode nachytá. Sú také, ktoré ľudovo povedané na človeka „nejdú“, ako napríklad psie blchy, ale naopak taká škrkavka, alebo motolica sú veľmi prítulné. Voľakedy na dedinách kde chovali hospodárske zvieratá, veľmi dobre vedeli o tomto probléme a používali prípravok vyrobený z mladých orechov vylúhovaných v alkohole. Takýto „orešák“ je veľmi účinný voči niektorým parazitom. Dnes sa síce zvýšila hygiena v domácnostiach, ale problém tým nebol zďaleka vyriešený.

Doporučujem si nájsť vo svojom okolí „detoxikačného poradcu“ s dobrým menom a pravidelne, aspoň raz ročne sa nechať vyšetriť na výskyt patogénov. Uľavíte svojmu organizmu a Váš imunitný systém sa bude môcť zaoberať inými problémami.

Nutričný problém-

Ako sme už rozoberali, sami si „staviame“ svoj organizmus. Každá bunka nášho tela je vybudovaná z toho, čo sme dali do úst. Potravinami. Aký je stav našich potravín ktoré sa predávajú v obchodoch a hypermarketoch? Žalostný. Energeticky nabité potraviny sú ale väčšinou nutrične prázdne. Čo to znamená? Laicky povedané, budeme priberať a naše telo bude chradnúť až kým sa nevyskytnú choroby a nakoniec na nutričný nedostatok, choroby a následky liečby tých chorôb predčasne odídeme. To je ako by ste dávali do nového auta špatný benzín. To auto pôjde, otázka je len, ako dlho a s akým výkonom. Ako to riešiť? Začať konzumovať prevažne potraviny bohaté na nutričné látky ako sú zelenina, ovocie, orechy, za studena lisované oleje. Samozrejme v surovom stave neupravované tepelne nad 42°C. Aby sa zachovaly enzýmy a iné prospešné látky. Bohužiaľ zelenina a ovocie kupované v obchodoch už dnes neobsahujú to čo by mali a naopak obsahujú látky ktoré by nemali (pesticídy, herbicídy...).

Je lepšie si dať tú námahu a vyhľadávať vo svojom okolí malých farmárov a kupovať u nich. Malý farmár je vďačný za každého pravidelného zákazníka, používa väčšinou kvalitnejšie hnojivá, menej postrekuje a rád Vám ukáže ako to robí. Vy si kúpite kvalitnejšie potraviny a podporíte svoj región. Aj keď je veľa takzvaných odborníkov proti výživovým doplnkom, bohužiaľ v našej zemepisnej šírke sme na ne odkázaný. Či chceme, alebo nie. Keby sme žili kdesi v karibiku, kde si môžeme v ktorúkoľvek ročnú dobu dopriať každý deň čerstvé ovocie ako aj zeleninu, výživové doplnky by sme skutočne nepotrebovali. U nás máme obdobie od jesene do jari značne ochudobnené na prísun čerstvých a kvalitných potravín. Je ale potrebné aj v prípade výživových doplnkov si dávať pozor aký je zdroj. Dnes máme na trhu obrovské množstvo rôznych vitamínov, minerálov, enzýmov a podobne. Jedine tie majú význam, ktoré sú výlučne z rastlín, spracované za studena a najlepšie bez prítomnosti oxidačných činidiel (kyslík). Jedným z najlepších zdrojov nutričných látok v našich končinách sú buriny. Tým, že nie sú šľachtené obsahujú neuveriteľné množstvá látok mimoriadne prospešných pre náš organizmus. Prehľad o tom ktoré to sú a ktoré z burín čo obsahujú môžete nájsť napríklad v knihách od autorov „Marie Treben“ alebo „Sergei Boutenko – divoké a jedlé“.

Múka a výrobky z nej-

Dnešná pšenica, ale aj iné šľachtené obilniny sú pravdepodobne najväčší problém v našom jedálníčku. Podrobnosti som už opísal v minuloročnej aprílovej Vitalite. Zároveň je asi najväčším problémom to z jedálničku vylúčiť. Sám s tým bojujem dodnes a veľa ľudí ktorých stretávam, ma presviedča, že sa to nedá. Všetkých môžem ubezpečiť, že sa to dá a ľudia ktorí to dokážu prekypujú zdravím. Pochopiteľne vtedy ak problematiku stravovania a celej životosprávy riešia komplexne. Poznám ďalších „experimentátorov“, ktorí „počuli“ o dobrej diéte a vynechali zo svojho jedálnička len múku a výrobky z nej. V každom prípade je to dobrý krok, ale mali by si týto ľudia uvedomiť, že určité látky ktoré v obilninách sú a sú pre nás dôležité je potrebné doplniť. Napríklad vitamíny radu B a podobne.

Konzumácia obilnín je “extrémny šport”. Spôsobuje závažné ochorenia ako diabetes, celiakiu, obezitu, kardiovaskulárne ochorenia, ochorenia kože a narúšaním zásaditej acidobázy spôsobuje osteoporózu a iné problémy. Zvyšovaním glykemického indexu okamžite stimuluje zvýšenú tvorbu inzulínu, ktorý zas vyvoláva pocit hladu ako dôsledok hypoglykemického šoku. Automaticky siahneme po jedle, väčšinou s obsahom pšenice. A kolotoč sa opakuje.

Celé roky počúvame o zdravých cereálnych a celozrnných potravinách. Plných vlákniny a potrebných vitamínov, minerálov – zdravej energie. Počúvame ako bez toho nemôžeme existovať, ako budeme bez toho chorí a nevládny. Je to fikcia a nezakladá sa na pravde.

Človek nekonzumujúci pšenicu: štíhly, plný energie, nízke triglyceridy, vysoký HDL (“dobrý”) cholesterol, normálna hladina cukru v krvi, normálny krvný tlak, dobre spávajúci a s dobre fungujúcim tráviacim traktom.

Pokračovanie nabudúce...

Roman Ferko

Archív noviniek

Späť hore